Antalya Çene Dolgusu, Fiyatları

Antalya Çene Dolgusu

Antalya’da yaşıyorsanız ve Antalya Çene Dolgusu hizmeti sunan güvenilir ve tecrübeli bir Dermatoloji Uzmanı arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek Antalya Çene Dolgusu ve Antalya Çene Dolgusu Fiyatları gibi konularda detaylı bilgi alarak karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Çene Dolgusu, çenede var olan geriliğin ve çıkıntılı durumun yüzün dış görünüşündeki şekil bozukluğuna neden olduğu durumlarda, bu bozukluğun giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulama yapılırken sadece çene kısmı lokal anestezi yöntemi kullanılarak uyuşturulur ve çene kısmına bozukluğu düzeltmeye yetecek miktarda dolgu maddesi enjekte edilir. Çene dolgusunda çoğunlukla hyaluronik asit veya kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgu maddeleri tercih edilir.

Çene Dolgusu İle Hangi Estetik Problemler Tedavi Edilmektedir?

  • Çene hattının belirgin olmaması
  • Çenenin küçük olması
  • Çene ve çevresinde meydana gelen sarkmalar
  • Çenenin geride veya çıkık olması
  • Çene ucunun simetrik olmaması
  • Çene ucunun çok sivri olması
  • Çene ucunun aşırı geniş olması
  • Çene ucunda geniş çukurluk bulunması

Neden Çene Dolgusu Yapılır?

Çene bölgesine yapılan dolgu işlemiyle küçük veya geride kalmış çene veya bu bölgedeki kırışıklık ve sarkmaları gidererek çenenin yüz ile uyumunu yakalamayı amaçlarız. Çeneye yapılan dolgu yüze genç görünümün önemli kriterlerinden birisi olan  V şeklinde bir hat kazandırır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene Dolgusu işleminden önce lokal anestezik kremler ile bölge uyuşturulur. Cildin antiseptikler ile temizliği yapıldıktan sonra iğne veya kanül aracılığı ile dolgu malzemesi derinin uygun tabakasına yerleştirilir.

Çene dolgusu işlemi sonrasında kişi normal hayatına ve günlük yaşantısına devam edebilir.

Çene Dolgusu Diğer Dolgu İşlemleri ile Aynı Anda Yapılabilir mi?

Diğer dolgu işlemleriyle Çene dolgusu işlemi aynı anda yapılabilmektedir.

Çene Dolgusu İşlemi Ağrı veya Acı Veren Bir İşlem midir?

Çene Dolgusu işlemi ameliyatsız estetik işlemlerin pek çoğunda olduğu gibi ağrısız veya minimal ağrılı diye tarif edilebilecek  bir ağrı düzeyine sahiptir . Bundan dolayı da oldukça fazla tercih edilen ameliyatsız yapılan estetik bir işlemdir.

Çene Dolgusu İşlemini Erkekler de yaptırıyor mu?

Çene dolgusu sadece kadınların yaptırdığı bir işlem değildir. Günümüzde birçok erkek de çene dolgusu işlemi yaptırmaktadır. Hatta Geniş ve köşeli bir çene daha maskülen görünüm verdiği için erkeklerde çok tercih edilen estetik işlemlerin başında gelmektedir

Çene Dolgusu Kalıcı Bir İşlem midir?

Çene dolgusu da tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi 18 -24 ay etkinliğini sürdürür

Çene Dolgusu İşlemi Sonrası İlk Kontrol

Çene dolgusu işleminden sonraki 8.-10. Gün ilk kontrol yapılır.

Çene Dolgusu İşlemi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Çene Dolgusu Uygulaması yapıldıktan hemen sonra işlem etkisini gösterir. İlk günlerde minimal ödem olup birkaç gün içinde geriler ve dolgunun son şeklini alması 1-2 hafta içinde gerçekleşmiş olur.

Antalya Çene Dolgusu Fiyatları

Dünyanın hemen hemen her yerinde estetik ve dolgu uygulamalarının fiyatlarında farklılık bulunmaktadır. Bunun sebebi hastanın çene yapısı, uygulanacak dozun miktarı ve başka herhangi bir işlem yapılıp yapılmayacağı etkilidir. Antalya’da bulunan kliniğimizdeki her hastamıza yapılacak işlem öncesi detaylı bilgi verilir, bu esnada fiyat konusuna da açıklık getirilir. Muayene etmeden herhangi bir fiyat bilgisi paylaşamamaktayız.

Antalya Çene Dolgusu Fiyatlarını merak ediyorsanız Antalya’da bulunan kliniğimizi ziyaret ederek Çene Dolgusu Fiyatı ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.