Antalya Lazer Epilasyon Tedavisi, Fiyatları

Antalya Lazer Epilasyon

Antalya Lazer Epilasyon Tedavisi, erkek veya kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulmak için başvurduğu yöntemlerden birisidir. Son zamanlarda sıkça başvurulan bu yöntemde kişiler tüylerinden kısa sürede, konforlu bir şekilde ve kalıcı olarak kurtulmaktadırlar.

Lazer Epilasyon Tedavisinin insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Tedavisi ile ilgili yazımızda aşağıda yer alan başlıkları detaylı bir şekilde açıklayacağız.

 • Lazer Epilasyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?
 • Lazer Epilasyon Tedavisi Her Mevsim Uygulanabilir mi?
 • Lazer Epilasyon Seansları Ne Kadar Sürmektedir?
 • Lazer Epilasyon Tedavisinde Neden Birden Fazla Seans Gerekir?
 • Lazer Epilasyonda Ten Rengi Önemli midir?
 • Lazer Epilasyon Tedavisi Ağrılı Bir İşlem midir?
 • Lazer Epilasyon Sonrası Yanık ve Leke Oluşur mu?
 • Tüyler Kaç Seansta Bitmektedir?
 • Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı mıdır?
 • Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Lazer Epilasyon Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Lazer Epilasyon Herkese Uygulanabilir mi?
 • Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mıdır?
 • Lazer Epilasyon Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Lazer Epilasyon tedavisindeki temel gaye, lazer ışığını doğru miktarda kıl köküne ulaştırarak kıl köküne hasar vermek ve kıl hücresinin tekrar kıl üretmesine engel olmaktır. Lazer ışığı, bilinen ışıklardan farklı olarak çalışmaktadır. Lazer ışığı, düz bir demet şeklinde tek dalga boyunda yayılmaktadır.

Lazer Epilasyonunun tercih edilmesinin en büyük sebebi, kalıcı ve sağlıklı bir işlem olmasıdır. Ayrıca Ağda ve tıraş gibi klasik yöntemlere göre son derece konforludur. Dermatoloji Uzmanı gözetiminde yapılan bir lazer epilasyon işlemi daha başarılı ve güvenli olacaktır. Dermatoloji Uzmanları lazer epilasyon işlemi öncesi uygulanacak bölgeyi belirleyip cildin renk ve yapısına, var olan kılın durumuna göre hangi cihazı kullanacağına karar verir ve bu işlemi kaç seansta yapacağını işlemi yaptıran kişiye bildirir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon Tedavisi uzun süren bir işlem değildir. Lazer tedavisi önce uygulama yapılacak bölgedeki tüyler jilet yardımıyla kısaltılmaktadır. Jilet yardımı ile kısaltılan tüylerin olduğu bölge lazer cihazı ile taranmadan önce, kişinin teni ve kıl rengine uygun olabilecek lazer değerlerin ayarlamalarının yapılması gerekmektedir. Bu lazer değerlerini doğru ayarlamak lazer epilasyon işleminin başarılı olmasındaki en önemli unsurdur.

Lazer Epilasyon Tedavisi Her Mevsim Uygulanabilir mi?

Güneş koruyucu kremlerin düzenli kullanılması Lazer Epilasyon Tedavisinin her mevsim uygulanmasını sağlamaktadır. Yaz mevsiminde güneşe çok maruz kalan bazı hastalarda yüz bölgesi veya açık olan bölgelerde lazer epilasyon seansını ertelemek daha sağlıklı olabilir

Lazer Epilasyon Seansları Ne Kadar Sürmektedir?

Lazer epilasyon seanslarının süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Bu nedenle farklı bölgeler farklı sürelerde tamamlanmaktadır.

Örnek verecek olursak,

Komple Bacak ya da sırt gibi geniş alanlar maksimum 1,5 saat sürerken, bikini bölgesi ya da yüz gibi alanlar 15-20 dk sürmektedir. Bıyık bölgesi ve çene civarı ise maksimum 5 dk. Süren işlemlerdir. Seans sıklığı ne kadar diye soracak olursanız da yüz bölgesi için 1,5 aylık bir süre iken vücut bölgesi için ise 2 aydır. Tedavinin seans araları zaman geçtikçe uzamaktadır.

Lazer Epilasyon Tedavisinde Neden Birden Fazla Seans Gerekir?

Vücut kıllarının 3 gelişim evresi vardır. Bunlar; anajen, katajen ve telojendir. Kıl kökleri bu evrelerden farklı zamanlarda ve farklı şekillerde geçmektedir. Lazer Epilasyon Anajen evresindeki kılları etkilemektedir. Bundan dolayı lazer epilasyon ile bu kılları tek seansta yok etmek imkânsızdır.

Lazer Epilasyonda Ten Rengi Önemli midir?

Koyu renkli tüye sahip kişilerde ve beyaz tenlilerde lazer epilasyon işlemi yüksek etkinliğe sahip bir yöntemdir. Ten rengi koyu olan kişilerde cildi korumak için uygulanacak lazer enerji dozları cilde göre ayarlanmaktadır. kişinin tenine göre seçilen  uygulama şekli ve enerji düzeyleri sayesinde yan etkisiz bir uygulama gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Ağrılı Bir İşlem midir?

Genel olarak oldukça konforlu ağrı ve acısı az olan bir işlemdir

Lazer Epilasyon Sonrası Yanık ve Leke Oluşur mu?

Lazer Epilasyon İşlemi Sonrası kıl kökünde ufak şişlikler ya da hafif pembelik olabilmektedir. Cildin normale dönme süresi ortalama yarım saat kadardır.

Lazer Epilasyon İşleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen alanında uzman doktorlara müracaat ediniz. Aksi durumda yanık ve leke gibi cilt rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz.

Tüyler Kaç Seansta Bitmektedir?

İnsanlarda  kıl rengi,  kalınlığı ve cilt rengi kişisel farklar taşır. Ayrıca hormonal faktörlerin de lazer epilasyon etkinliğinde rolü oldukça fazladır. Dolayısıyla sonuç alınmasında kişisel farklar olmakla birlikte Genel bir bilgi verecek olursak,

Minimum 4, maksimum 8 seansta bitebilecek bölgeler; kol altı, genital bölge, alt bacak vs.

Minimum 6, maksimum 12 seansta bitecek bölgeler ise; sırt, yüz, kol vs.

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı mıdır?

Günümüzde kullanılan yüksek teknolojik lazerlerle yapılmış, etkili miktarlarda uygulanan tedavilerde, sona ermiş bir tüylenmenin tekrar olma olasılığı bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon İşleminin bir kişide kalıcı sonuç verebilmesi için; erkeklerin 20, kadınların ise 18 yaşın üzerinde olması gerekmektedir. Eğer kişinin hormonal bir sorunu varsa bu kişilerde lazer epilasyon işleminin kalıcılığı ile alakalı net bir şey söylemek doğru değildir.

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon işlemi öncesi dikkat edilmesi gereken en önemli konu, işlemden 1 ay öncesine kadar kılları kökünden alan cımbız, ağda, ip ve epilatörü kullanmamaktır. Bu süre zarfında tüy dökücü, tüy kısaltıcı ya da jilet kullanılabilir.

Eğer epilasyon yaptırma düşünceniz varsa güneşten uzak durmalı ve bu dönemde sürekli ve düzenli olarak güneş koruyucusu kullanmalısınız. Lazer Epilasyon İşleminden 15 gün öncesine kadar solaryuma girmemelisiniz. Aynı zamanda bronzlaşmanıza sebep olacak durumlardan da uzak durmalısınız. Peeling Cihazı kullanılıyorsa bunların kullanımına da 15 gün önceden son verilmelidir.

En önemli konu ise; Lazer Epilasyon İşlemi kesinlikle hekim kontrolünde olmalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer Epilasyon işlemi sonrası normal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. İşlem yaptırılan bölgeye makyaj yapılmasında da herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Dikkat edilmesi gerekenler;

 • İşlem sonrası 24 saat boyunca sıcak sudan uzak durulmalıdır.
 • İşlem cildin açık gölgesine yapılmış ise bir sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu ile korunmalıdır.

Lazer Epilasyon İşlemi sonrası 3-10 gün süresince kılların kökleri uzar ve dökülmeye başlar.

Lazer Epilasyon Herkese Uygulanabilir mi?

Kişinin herhangi bir hormonal bozukluğu yoksa Lazer Epilasyon İşlemi yapılabilir. Lazer Epilasyon İşlemi, kıl gelişimi devam eden kişilerde kalıcı bir işlem değildir.

Cilt hastalığı olan kişilere, ışığa karşı hassas olmasını sağlayan ilaç kullananlara, kıl rengi beyaz, sarı ya da kızıl renkli olanlara, kanser hastalarına lazer epilasyon işlemi yapılmamaktadır.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mıdır?

Kişinin tenine ve kıl tipine uygun ayarlamalar yapılması halinde kalıcı yan etkisi yoktur. Lazer Epilasyon İşlemi sonrasında, yanma, kabarıklık, kısa süren hafif kızarıklık olabilir. Tedaviden birkaç saat sonra bu olumsuzluklar kendiliğinden geçmektedir. Eğer cildiniz çok aşırı hassassa kızarıklık gibi durumlar 3 güne kadar sürebilmektedir.

Antalya Lazer Epilasyon Tedavisi Fiyatları

Lazer Epilasyon İşlemi kalıcı bir işlemdir. Bundan dolayı hem kadın hem de erkek tarafından istenmeyen tüylerin yok edilmesinde en çok tercih edilen yöntemdir. Diğer yöntemlere göre son derece acısız ve ağrısızdır.

Antalya Lazer Epilasyon Tedavisi Fiyatları da kılın yapısına, seans süresine ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle uygulama yapılacak kişinin cilt tipi, rengi ve yapısı inceleni ve sonrasında lazer epilasyon işleminin kaç seans süreceği konusunda detaylı bilgi verilir. Bundan dolayı Antalya Lazer Epilasyon Tedavisi Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Antalya’da bulunan kliniğimizi ziyaret edebilir, lazer epilasyon işlemi ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.