Antalya Botoks, Fiyatları

Antalya Botoks

Hayatımızın her döneminde daha genç daha sağlıklı daha dinamik ve enerjik  bir görünüşe sahip olmak isteriz. Yaşlanmanın ilk belirtilerini göz etrafında hissetmeye başlarız. Kaş arası ve göz etrafında çizgilenmeler, kaş arasında kaş çatma çizgileri ve göz altlarında çökmeler boyunda bantlar ve çizgilenmeler meydana gelir.

Botoks sayesinde yüzde kızgın ve üzgün ifade gider; daha dinlenmiş, daha aydınlık ve mutlu güler yüzlü bir ifade elde edilir.

En Popüler Estetik Uygulaması, Botoks

Yüz güzelliği hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemlidir. Bazen küçük bir sivilce, leke veya yara insanların hayatını alt üst etmeye yeterlidir.. Bu nedenle kolay uygulanan, hızla etki eden ve sonuçları çok belirgin olan botoks uygulaması estetik amaçla en çok başvurulan yöntemdir.

Botoks Nedir?

Botoks  bakterilerden elde edilen bir nörotosindir. Uygulama yapıldığı kas gruplarında geçici bir süre için kasılmayı engelleyerek etkisini gösterir. Terleme tedavisinde botoks kullanımı da son yıllarda hızla artmaktadır. Kolaltı el ayak gibi uygulama alanlarında terbezlerinin aktivitesini geçici bir süre azaltmaktadır.

Botoks İşleminin  ençok bilinen uygulama alanı kaş arası, alın ve göz çevresidir. Bunun yanı sıra masseter ve boyuna yapılan botoks ile çenede daha keskin hatlar elde edilmektedir

Botoks Nasıl Uygulanır? Nasıl Etki Eder?

Botoks işlemi çok ince uçlu enjektörler ile yapılmaktadır. Derinin hemen altında bulunan mimik kaslarına veya cildin derin tabakasına uygulanmaktadır. Botoks işlemi 7 – 14 gün içerisinde tam olarak etkisini gösterir. Kalıcılığı ise uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Mimik kaslarının kullanma sıklığına bağlı olarak 4-6 ay kalıcı etkisi mevcuttur.

Botoks Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanabilir?

Botoks işlemi sadece kadınların değil her iki cinsin de yoğun olarak tercih ettiği bir uygulamadır. Botoks işlemi yapılabilmesi için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Aynı zamanda herhangi bir bulaşıcı hastalığının da olmaması gerekir.

Botoks Uygulamasının yapıldığı bölgeleri sıralayacak olursak;

 • Dudak çevresi
 • Boyun / Dekolte bölgesi
 • Göz altı ve kaz ayakları bölgesi
 • Ağız köşesindeki parantez çizgileri
 • Burun ucu
 • Frontal bölge kasları ve çevresi (alın bölgesi)
 • Çiğneme kasları (masseter ve temporal kas)

gibi bölgeler botoks uygulamaların sıkça kullanıldığı bölgelerdir.

Botoks İşlemi Kimlere Uygulanmamalıdır?

Botoks işleminin sakıncalı olduğu hastalıkları sıralayacak olursak,

 • Botulinum toksine alerjisi olan kişiler
 • Periferik sinir nöropatileri
 • Myasthenia gravis
 • Eaton-Lambert sendromu
 • Hamilelik
 • Emzirme döneminde botoks uygulaması önerilmemektedir.

Botoks Uygulamasından Sonraki Süreç

Botoks uygulamasından sonraki 4 saat boyunca yüzü gözleri ovuşturmak masaj yapmak banyo yapmak deniz havuz hamam sauna uygun değildir. Yine 4 saat boyunca yatılmamalı  spor yapılmamalıdır.  Enjeksiyona bağlı kabarıklıklar 30 dk içinde geçecektir. Botoksun etkinliği ise 4 gün sonra başlayacak giderek artarak 15. Gün maksimum düzeye kavuşacaktır. 15. Gün kontrol randevusu ihmal edilmemelidir.

Botoks Kırışıklık Tedavisi Dışında Hangi Sorunların Çözümünde Etkilidir?

Botoks, ameliyatsız bir şekilde cilt problemlerini gidermeye yardımcı olur. Vücüdun hemen hemen her gölgesine farklı amaçlar doğrultusunda uygulanabilmektedir.

Botoks Kullanım Alanları;

 • Avuç içleri
 • Koltuk altı
 • Diz ve kol eklemlerinin katlandığı bölgeler
 • Ayaklar
 • Alın gibi terlemenin fazla olduğu bölgelerde bu problemlere son vermek için botoks uygulaması yapılmaktadır.

Botoks Hangi Durumlarda Uygulanır?

Şaşılık, göz kapaklarındaki kasılma ve düşme gibi durumların tedavisinde kullanmak için botoks uygulaması yapılmaktadır. Bu durumlar botoksun tıbbi bir ürün olarak piyasaya sürülmesinin ana nedeniydi. Günümüzde ise daha fazla yaygınlaşmış migrenden, yüz felcine ve aşırı terleme problemine kadar birçok sorunda botoks uygulaması bizim imdadımıza yetişmektedir.

Botoksun bir diğer kullanım alanı da kozmetik amaçlıdır. Genelde estetik ameliyatları kapsamaktadır. Botoksun bu kadar adını duyurmasının sebebi de estetik operasyonlardır. 18 yaşından itibaren ilerleyen yaşlara kadar oluşabilecek birçok sorun karşısında derdimize deva olan Botoks Uygulaması, günümüz koşullarında kadınların %30 unun düzenli olarak yaptırdığı işlemdir.

Botoks Ağrılı Bir İşlem midir?

Botoks  çoğunlukla lokal anestiziye dahi gerek olmayan ağrı acı seviyesi hayli düşük bir uygulamadır. Hekimin öncelikle  genel sağlık durumu, yüzün anatomik yapısı ve geçmiş işlem deneyimlerini değerlendirdikten sonra yapacağı botoks işlemi 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir.

Botoks Kalıcı Bir Çözüm müdür?

Çok belirgin ve bariz etkiye sahip olan botoks uygulaması 4-6 ay gibi bir sürede etkinliğini kaybeder ancak yerleşmemiş kırışıklığı olan kişilere düzenli uygulamaların yapılması kırışığın yerleşmesini engellediği için bir anlamda kalıcı bir etkiden de bahsedilebilir. 30’lu yaşların başında yılda 2,   40’lı yaşlardan sonra yılda 3 kez yapılacak botoks uygulaması ile kaş arası alın göz çevresinde kırışıkların oluşmasını engelleyecek hafif olanların kaybolmasını sağlayacaktır. Kol altı el ayak terlemelerinde ise etki süresi 6-8 ay civarında seyretmektedir.

Botoksun Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Botoks Uygulamasının diğer estetik işlemlerinde olduğu gibi belli bir etki süresi mevcuttur. Botoks ortalama  4-6 ay etkisini sürdürmektedir.

Botoksun Etkisi Geçince Ne Yapılmalıdır?

Botoks memnuniyet oranı oldukça yüksek bir uygulamadır. Memnun edici bir işlem olmasının yanında geçici bir işlem olduğu da unutulmamalıdır. etkisi geçtikten sonra tekrar aynı işlemleri yaptırabilirsiniz. Botoks Uygulaması yapılan bölgenin aynı olması ve defalarca tekrarlanması o bölgedeki botoksun kalıcılık süresini de arttırmaktadır.

Alın, kaş arası, göz çevresi, burun yan taraflarındaki  mimik hareketlerinden kaynaklanan kırışıklıllar boyundaki çizgiler ve bantlar, yanaklardaki ince çizgiler, ağız çevresindeki kırışıklıklar ve hatta ağız köşesindeki sarkmalar ve  botoksla başarıyla tedavi etmektedir. Botoks sayesinde yüzde kızgın ve üzgün ifade gider; daha dinlenmiş, daha aydınlık ve mutlu güler yüzlü bir ifade elde edilir.

Botox İşleminden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aspirin ve ağrı kesiciler, kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay, gingko, sarımsak, ginseng, ekinezya, balık yağı,  vitamin C ve vitamin E kullananlarda morarma riski yüksektir.  Eğer mümkünse tedaviden 5-7 gün önce bu ilaçların alınmamasında fayda vardır

Antalya Botoks Fiyatları Ne Kadar?

Çene Botoksu, Yüz Botoksu ve Koltuk Altı Botoksu Fiyatı; doktordan doktora ve uygulama yöntemlerine göre farklılık göstermektedir. Botoks Fiyatları Antalya’da olduğu gibi her bölgede dermatoloji uzmanları tarafından ön muayene esnasında belirlenir ve botoks uygulaması yapılacak kişiye bildirilir.

Antalya Botoks Fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Antalya’da bulunan kliniğimize gelerek konu ile ilgili doktorunuzla görüşebilirsiniz.