Antalya Saç Dökülmesi Tedavisi, Fiyatları

Antalya Saç Dökülmesi Tedavisi

Antalya’da yaşıyorsanız ve Antalya Saç Dökülmesi Tedavisi hizmeti sunan güvenilir ve tecrübeli bir Dermatoloji Uzmanı arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek Antalya Saç Dökülmesi Tedavisi ve Antalya Saç Dökülmesi Tedavisi Fiyatları gibi konularda detaylı bilgi alarak karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Saç Dökülmesi, kıl köklerinin zayıflaması sebebiyle saçların güçsüzleşmesine ve azalmasına neden olan saç problemidir. Hem erkekler hem de kadınlar saç dökülmesi problemiyle karşılaşmaktadır. Saç Dökülmesi mevsimsel veya hormonal değişimlerden dolayı dönem dönem yaşanmaktadır. Uzun süren saç seyrekleşmesinin ve saç dökülmesinin tedavi edilmesi gerekmektedir. Saçlarımız bizim için oldukça değerlidir ve dış görünüş olarak da oldukça önemli bir yere sahiptir.

Erkek tipi kelleşmede çok fazla saç kaybı olmaktadır. PRP ve Fibrocell gibi günümüzde kullanılan modern cilt uygulamaları sayesinde, saç ekimine gerek kalmadan saç dökülmesi tedavi edilmektedir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Günde 100-150 tel saçımızdan tel kaybı normal sayılmaktadır. Ancak saçların daha fazla dökülmesi bir sorundur. Saç dökülmesinin farklı nedenleri vardır. Kellik daha çok erkeklere ait bir saç problemidir. Yapısal nedenlerden dolayı kadınlarda oluşan kellik, nadir görülen bir durumdur.

Saç Dökülmesinin Yaygın Nedenleri

  • Stres
  • Düzenli kullanılan ilaçların yan etkileri (kemoterapi ve kanser ilaçları örnek verilebilir.)
  • Saç derisindeki mantar ve bakteri enfeksiyonları
  • Yanma vb. travmaya bağlı saç dökülmeleri
  • Demir vb. bazı vitaminlerin eksikliği
  • Genetik faktörler

Saç dökülmesi bazı durumlarda hastalıktan dolayıdır. Saçkıran, tiroid rahatsızlıkları, hormonal bozukluklar, cilt kanserleri bunlardan birkaçıdır. Bununla birlikte beslenme ile ilgili sorunlar da (aşırı zayıflık vb.) saç dökülmesine neden olabilir.

Kadınlarda görülen saç dökülmeleri ise;

  • Hamilelik
  • Menopoz
  • Adet dönemi

Saç Dökülmesi Tedavi Edilebilir mi?

Saç dökülmesi yıllar boyu engel olunamayan bir sorun olarak görülüyordu ancak son zamanlarda modern cilt uygulamalarından dolayı bu sorunlar yavaş yavaş azalmaya başlamıştır. Günümüzde uygulanan yöntemler (PRP, Mezoterapi ve Kök Hücre Tedavisi) sayesinde cerrahi yönteme gerek kalmadan saç dökülmesine engel olunmaktadır. PRP ve Fibrocell yöntemleri, sadece saç dökülmesini engellemekle kalmaz; saçların daha parlak ve güçlü olmasına da faydası olur. Bu nedenle saç ekimi ile beraber en çok tercih edilen yöntemlerdendir.

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Açılımı “Platelet Rich Plasma” olan PRP tedavisi, hem saç dökülmesinin tedavisinde hem de cilt sorunlarında kullanılmaktadır. Kişinin kendi kanından alınan yenileyici hücreler ile yapıldığından dolayı çok güvenli bir işlemdir.

Cildin onarıcı hücreleri platelet hücreleridir. Bulunduğu bölgedeki yeni dokuların oluşturulmasına, mevcut hücrelerin temizlenmesine ve var olan dokuların güçlendirilmesine ve ölü hücrelerin temizlenmesine katkıları oldukça fazladır. Ölü kıl kökleri, saç dökülmesine sebep olan köklerdir. Bu platelet hücreler, mevcut kıl köklerini güçlendirir ve saç dökülmesine engel olur. Köklerin yeniden can bulmasına yardımcı olurlar.

Platelet hücreleri çoğaltmak amacıyla kişinin kendi kanından örnek alınarak PRP Tedavisi uygulanır.  Alınan kan, santrifüj denen bir cihazda yoğunlaştırılır. Temiz ve günümüz koşullarında modern diyebileceğimiz Labaratuvar koşullarında çoğaltılan platelet hücreler, saç köklerine enjekte edilir. Bunun sayesinde cildimiz çok daha hızlı bir onarıma girer ve yenilenme süreci aktif olur.

Genetik etkenlere bağlı yaşanan saç dökülmelerinde PRP Tedavisi oldukça başarılı bir tedavidir. Bazı zamanlarda mezoterapi ile beraber uygulama yapılabilir.

Mezoterapi ile Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi Uygulaması, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir diğer yöntemdir. Mezoterapi; vitamin, mineral ve aminoasitler sayesinde cildi güçlendiren ve besleyen bir işlemdir. Hazırlanan karışımlar cilde enjekte edilir. Bundan dolayı dokulara doğrudan temas eder. Saç dökülmesini engellemek için de mezoterapi işlemi yapılabilir. Hazırlanan özel karışım, saç köklerine enjekte edilerek saçların besleyici vitaminlerle onarılması ve saç köklerinin güçlenmesi sağlanır.

Fibrocell ile Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Fibrocell yani Kök Hücre Tedavisi, yağ hücreleri vasıtasıyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Kök hücreler, vücudumuzda bulunan, farklı işlevdeki hücrelere dönüşme özelliğine sahiptir.

Antalya Saç Dökülmesi Tedavisi Fiyatları

Saç dökülmesini engellemek için yapılan bu birbirinden farklı uygulamalar, kişinin kendi ihtiyaçlarına göre planlanmaktadır. Seans sayısı, saç tipi gibi farklı durumlar Antalya Saç Dökülmesi Tedavisi Fiyatlarını etkilemektedir. Bundan dolayı Mezoterapi, PRP Tedavisi ya da Kök Hücre Tedavisi ( Fibrocell )  yöntemleriyle alakalı saç dökülmesi fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.