Antalya Mezoterapi, Fiyatları

Antalya Mezoterapi konusunda tecrübeli, profesyonel ve daha önceki tedavilerinde başarılı sonuçlar elde eden Dermatoloji Uzmanı ile Antalya Mezoterapi Merkezi arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek Antalya Mezoterapi Uygulaması ve Antalya Mezoterapi Tedavisi Fiyatları gibi konularda detaylı bilgi alabilirsiniz

Mezoterapi son zamanlarda en çok merak edilen estetik uygulamalardan birisidir. Mezoterapi ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuları bu yazımızda size detaylarıyla anlatmaya çalışacağız. Mezoterapi ile ilgili nelere değineceğiz?

 1. Mezoterapi Nedir?
 2. Mezoterapi Nasıl Yapılır?
 3. Mezoterapi Ne İşe Yarar?
 4. Mezoterapi Faydalari Nelerdir?
 5. Mezoterapi Kimlere Uygulanir?
 6. Mezoterapi Yan Etkileri Nelerdir?
 7. Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
 8. Mezoterapi Nerede Ve Nasıl Yapılmalıdır?
 9. 2020 Mezoterapi Fiyatları?
 10. Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanması Sakıncalıdır?
 11. Mezoterapi Uygulamasının Özeliği Nedir?
 12. Mezoterapinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Latince kökenli bir kelimedir. ‘Meso’ ve ‘Terapi’ kelimelerinden türetilmiştir.

Mezoterapi; akupunktura benzeyen, iğne vasıtasıyla cildin orta tabakasına aminoasit, enzim, mineral ,vitamin ve amaca uygun değişik etken maddelerin tek tek ya da karıştırılarak enjekte edilmesi işlemdir.

Mezoterapi Uygulaması 18 yaşını dolduran sağlık açısından sorunu olmayan tüm bireylere yapılmaktadır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi uygulanacak bölgede cildin orta katmanına ince iğneler vasıtasıyla, önceden hazırlanmış özel karışımlar veya hazır preparatlar enjekte edilerek uygulanır. Mezoterapi uygulaması  ne amaçla yapılacağı, uygulama yapılacak kişinin yaşı, başka sağlık problemlerinin olup olmaması, uygulama yapılacak bölge gibi  pek çok faktöre göre planlanır.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi işlemi öncesi yapılacak ilk iş fiziksel muayenedir. Bu muayene sonrası kişinin rahatsızlıkları tespit edildikten sonra tedavi planlanır. Mezoterapi işlemi kesinleştikten sonra uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Daha sonra hazırlanan özel karışımlar hastaya göre ayarlanan özel tek kullanımlık iğneler vasıtasıyla bölgeye uygulanır. Bazı durumlarda mekanik tabancalar da kullanılabilmektedir.

Mezoterapi Tedavisi

Mezoterapi işleminde çok küçük miktarlarda solüsyonlar deri içine enjekte edilmektedir. probleme göre mezoterapi seansları arttırılabilir. Mezoterapi sonrası aynı gün normal hayata dönülür.

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi işlemi, cildin daha diri ve gergin kalmasını sağlayan kollajen ve elastin adlı yapıları uyarır, kan dolaşımını hızlandırır ve bağışıklık sistemiyle lenfatik sistemini düzenler. Cildin yenilenmesini sağlar. Cilt altı dokuların tamir edilmesini, ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Mezoterapi Faydaları Nelerdir?

Kozmetik ve estetik amaçla yapılan mezoterapi ile ciltteki  kırışıklık, sarkma  ve kuruluk gibi yaşlanma belirtileri azaltılabilmektedir. Çene altı (gıdı bölgesi) gibi bölgesel yağlanma, sellülit görünümü, cilt lekeleri ve akne yara ve yanık izleri teadavi edilmektedir. Gerek erkek tipi gerekse mevsimsel ve tepkisel saç dökülmesi ve hatta saç kıran gibi saç ile ilgili problemlerin tedavisinde de mezoterapi yönteminden faydalanılmaktadır

Mezoterapi Kimlere Uygulanabilir?

Mezoterapi uygulaması, 18 yaşından büyük sağlıklı kişilere yapılan bir işlemdir.

Mezoterapi Uygulamasının Yan Etkileri ve Zararları

Mezoterapi Uygulamasının diğer uygulamalarda olduğu gibi bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilerin pek çoğu genelde kısa süreli ve hafif yan etkilerdir. Sağlık bakanlığı tarafından enjeksiyon için ruhsatlandırılan ürünlerin kullanımı ile ürüne bağlı yan etki yaşanmazken, enjeksiyona bağlı şişlik ve morarma gibi yan etkiler olağan kabul edilmektedir. Bu tip yan etkilerin önüne geçmek için işlem öncesinde asprin , yeşilçay nonsteroid antiinflamatuar ağrı kesici ilaçların alınmamasına dikkat edilmelidir.

Mezoterapi İşleminden Sonra Görülebilecek Yan Etkiler

 • Ciltte kaşıntı ve yanma hissi
 • Cilt hassasiyeti
 • Cilt yüzeyinde kızarıklık
 • Cilt yüzeyinde morarma

Mezoterapi Uygulamasının Ardından Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

 • Mezoterapi Uygulaması öncesi ve sonrası kan sulandırıcı etkiye sahip Aspirin tarzı ilaçlar kullanılmamalıdır.
 • Mezoterapi uygulaması öncesinde ve sonrasında sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir. sigara, alkol ve kafein kullanılmamalıdır.
 • Mezoterapi sonrasında uygulama yapılan bölgeye soğuk kompres yaparak uygulama bölgesinde şişlik, morarma, kızarıklık gibi sorunlar engellenmeye çalışılır.
 • Mezoterapi işlemi yapılan bölge kaşınmamalı, bölge üzerinee baskı uygulanmamalıdır. Enfeksiyon kapmasını engellemek için mümkün olduğu kadar o bölgeye dokunulmamalıdır. Eğer bölgeye dokunulacaksa eller mutlaka yıkanmalıdır.
 • Doktorun verdiği tüm tavsiyeler önemsenerek uygulanmalıdır.

Mezoterapi İşlemi Nerede Yapılmalı ve Kime Yaptırılmalıdır?

Mezoterapi işlemi klinik ortamda uzman bir dermatolog tarafından yapılmalıdır. Herhangi bir yetkisi olmayan merdiven altı kliniklerden ve yetkisiz kişilerden uzak durulmalıdır.

Mezoterapinin Hangi Durumlarda Uygulanması Sakıncalıdır?

Mezoterapi Uygulamasının yapılmasında bazı sakıncalı durumlar vardır. Mezoterapi uygulanmasının önerilmediği durumlar:

 • Hamileler
 • Emziren anneler
 • Geçmişte felç yaşamış olan kişiler
 • İnsülin kullanım zorunluluğu olan şeker hastaları
 • Kanser hastaları
 • Kan pıhtılaşa bozukluğu yaşayan hastalar
 • Mikroenjeksiyon uygulamasında kullanılan maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişiler
 • Ürtiker sorunu yaşayan kişiler
 • Birden daha fazla ilaç kullanılarak tedavi edilen kalp rahatsızlığı bulunan kişilerde mezoterapi uygulamak sakıncalıdır.

Mezoterapinin Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Mezoterapi adet sancıları, migreni fibromiyalji, servikobrakial sendrom, nevralji ve gut gibi hem kısa süreli hem de uzun süreli ağrılı hastalıklarda ağrı kesici bir yöntem olarak kullanılır.
 • Spor yaralanmaları, kas – tendon zedelenmeleri, bursit ya da miyozit gibi iltihaplı durumlarda da mezoterapi uygulanabilmektedir.
 • Eklem bölgelerinde ağrılı ve iltihaplı olan sıvı birikmelerinin tedavisi de mezoterapi ile yapılabilmektedir. Romatizmal olan bu tarz hastalıklarda mikroenjeksiyon ile bölgeye direkt uygulanan ilaçlar ile bu hastalıklar kolaylıkla ve hız ile tedavi edilir.
 • Mezoterapi bazı damar hastalıklarının da giderilmesinde kullanılır. Dolaşım bozukluğunun neden olduğu varis adlı damar rahatsızlığı mezoterapi ile tedavi edilen bir rahatsızlıktır.

Antalya Mezoterapi Uygulaması Fiyatları

Antalya Mezoterapi Uygulaması Fiyatları uygulamayı yapan doktor ve uygulama yapılan kliniğe, uygulamada kullanılan maddelere göre değişmektedir. Aynı zamanda uygulanacak tedavinin türü, tedavinin kaç seans olacağı, tedavi yapılacak bölge gibi birçok faktör bu uygulamanın fiyatlarında değişkenlik gösterebilir.

Estetik amaçlı yapılan Mezoterapi işlemi tedavi amaçlı yapılan mezoterapi işleminden daha yüksek fiyatlıdır.